Viktigt, 15:e tas beslutet om rivning

september 9, 2009

Idrottsnämnden kommer den 15:e ha möte, och då kommer dom besluta att lägga ner verksamheten. Det Ni kan hjälpa till med är att kontakta främst de borgerliga medlemmarna och säga er åsikt. Det bästa är så klart att ringa, men mail går ju också bra. Deras underlag är det beslut som togs i Kommunstyrelsen och som tidigare nämnts överklagast p.g.a. bl.a. lagbrott och överskridande befogenheter.

Här följer en lista på vilka som sitter i nämnden.

Idrottsnämnden

2008-01-01 – 2009-12-31

LEDAMÖTER

Sjöstedt Madeleine fp  Ordförande
Stadshuset 105 35
STOCKHOLM
Tel. arb.  508 29 723
madeleine.sjostedt@stadshuset.stockholm.se

Visshed Jari s   Vice ordförande
Wennerbergsg 2, 2 tr
112 58  STOCKHOLM
Tel. arb.  440 72 18
Mobiltel. 070 567 01 78
jari.visshed@comhem.se
jari.visshed.501@fastighets.se

Östh Billy m
Tel. arb.  786 49 83
Mobiltel. 073-682 81 16
billy.osth@moderat.se

Hellström Anders m
Mobiltel. 0733-21 47 14
anders.hellstrom@moderat.se

Bucquet Ariane m
Drottninggatan 73 A
111 36  STOCKHOLM
Mobiltel. 070 871 37 16
ariane.bucquet@moderat.se

Fridebäck Ulf fp
Mobiltel. 0708-110 881
ulf.frideback@telia.com

Kroon Leif kd
Leif.kroon@kristdemokraterna.se
0708-62 22 63

Varför inte?0708-62 22 63

Jahn Carin s
Tel. arb.  405 34 11
caja@comhem.se
Mobiltel. 070-256 34 11

Palocci Manlio s
Tel. arb.
Mobiltel. 070-683 21 15
manlio.palocci@?

Oguzsoy Mehdi v
Tel. arb.  08-517 72 304
Mobiltel. 0768 82 1334
mehdi.oguzsoy@pol.stockholm.se

Lundin Else mp
Tel arb. 517 73 109
else.lundin@ki.se
Mobiltel. 073 576 87 97

ERSÄTTARE

Pawlak Jakob m
Mobiltel. 073 653 83 54
Jakob.pawlak@gmail.com

Bernadotte Fredrika m
Mobiltel. 0708-91 09 22
fredrika.bernadotte@moderat.se

Begner Björn m
Tel. arb.  87 91 85
Mobiltel. 070-520 25 06
bjorn@begner.se

Horn Joar m
joar.horn@moderat.se
Mobiltel. 0736-126691
c/o Törnqvist

Jonasson Ulrika m
Lidnersplan 2
112 53  STOCKHOLM    Tel. arb.
ulrica.jonasson@moderat.se
Mobiltel. 073 68 95 476

Fava Daniele fp
Tel. arb.  528 01 425
Mobiltel. 073 623 48 51
daniel.fava@utbildning.stockholm.se

Hansson Åkerlind Jennie s
Vävar Johns gata 37
Tel. arb.  453 41 22
Mobiltel. 070-493 76 56
jennieakerlind1978@gmail.com

Andersson Barry s
Mobiltel. 070-618 26 13
barry.andersson@pol.stockholm.se

Romlin Malin s
Vantörsvägen 239, 2 tr
129 55  HÄGERSTEN
Mobiltel. 070-791 42 68
malin.romlin@comhem.se

Hagelstedt Åsa v
Tel. arb.  0763-22 30 55
118 61  Stockholm
Mobiltel. 0736-22 30 55
asa@hagelstedt.se

Axel Nekham mp
steniss@hotmail.com
Mobiltel. 070 576 33 62

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+ photo

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: